autobus

(the bus)

Paul Kirchner

23×16,5 cm / pevná vazba / 389 Kč / ISBN: 978-80-906058-0-0

přeložil Martin Svoboda

datum vydání: 28. srpna 2015

Koupit

Už se vám někdy stalo, že jste nasedli do autobusu a vysedli někde jinde, než jste chtěli? Zaručujeme vám, že podobný pocit zažijete pokaždé, když otevřete tuto knihu!

Přijíždí dopravní prostředek z jiného vesmíru – autobus nezná hranice prostoru, času ani fantazie!

Stripy Paula Kirchnera zvané autobus vycházely pravidelně v legendárním americkém komiksovém časopise Heavy Metal v letech 1979–1985. České vydání autobusu obsahuje nejen všechny vydané stripy, ale také šest stripů dosud nezveřejněných. Paul Kirchner laskavě připravil pro české vydání zvláštní doslov.


Paul Kirchner (1952) je americký komiksový tvůrce a ilustrátor. Po maturitě studoval na newyorské umělecké škole Cooper Union School of Art, záhy však studií zanechal, aby se mohl plně věnovat komiksové tvorbě. Kreslil též obálky a ilustrace pro pornografický časopis Screw; pro magazín High Times, který se zaměřoval na drogovou subkulturu, připravoval psychedelický strip Dope Rider.

Jeho nejznámějším komiksovým počinem je série minimalistických stripů autobus (the bus), které vycházely v komiksovém měsíčníku Heavy Metal v letech 1979-1985. Autor přiznává inspiraci Moebiem, Druilletem, Magrittem, Dalím i Escherem. V nedávné době se do existenciálně absurdního autobusového světa vrátil a chystá k vydání další sbírku stripů.

České vydání vychází z pečlivě rekonstruovaného souborného vydání, které připravilo v roce 2012 francouzské nakladatelství Tanibis pod vedením editora Clauda Amaugera.